Játszani jó! És az esetek többségében hasznos is lehet. Így van ez például a szójátékokkal, melyekből, nem nagy meglepetésünkre, szavakat tanulhatunk, miközben sokkal jobban szórakozunk, mintha kora reggel a HÉV-en bóbiskolva, a szótárfüzetünket gyűrögetve probálnánk magolni. Az is jó hír, hogy nem csak a Scrabble létezik - rengeteg ingyenes szójáték van az interneten, ezekből fogunk most bemutatni néhányat.
A Rain Words leginkább egy képes keresztrejtvényhez hasonlít. Adott egy keresztrejtvény üres rácsa, és ebbe kell bevonszolnunk a kicsi képek formájában, "eső módjára" eső szavakat. Ha megragadunk egy képet, akkor máris látszik a megnevezése és az is, hogy a keresztrejtvény melyik részeibe lehet beilleszteni.
A British Council oldalán is van néhány szójáték: például a Sushi spell, ahol a betűk úgy jönnek szusiként egy futószalagon, mint a Wasabi étteremben, és adott időn belül szavakat kell összeraknunk belőlük. A szókirakós játékok azért jók, mert játszhatjuk a saját képességeinknek megfelelően, mégis lehet sikerélményünk, hiszen idővel javulni fog a teljesítményünk. Kevésbé fantáziadús, de megbízhatóan hatékony játék a Wordshake, ahol 3 perc alatt, 16 egy helyben maradó betűből kell kiraknunk szavakat.
Kedves játék a Word Express, ahol szintén betűkből (szám szerint 6-ból) kell kiraknunk szavakat, de itt egy vasutállomáson átszálló utasok börőndjeit kell tologatni, és a tét, hogy időben induljon tovább a vonat!
A Word Sense olyasmi, mint a Scrabble.
A Word Vine-nal pedig összetett szavakat lehet gyakorolni.
Bár nem a fenti értelemben vett szójáték, hanem kifejezetten szókincsfejlesztő játék, de újra és újra ki kell emelnünk a Free Rice nevű programot. Itt a játék maga méri be, hogy milyen szinten lehetünk - egy adott szó megfelelőját (mivel a játék angolul van, a szinonímáját) kell kiválasztanunk. Ja, és a helyes válaszért cserébe, állítólag 10 szem rizst ajándékoznak a hiányt szenvedő gyerekeknek.